28 Temmuz 2013 Pazar

Essence All About Cupcake ve In The Nude


Merhaba,

Essence'in rujlarından All About Cupcake (53) ve In The Nude (52) rujdan daha çok renkli lip balmları andırıyor. Özellikle fazla makyaj yapmadığım zamanlarda hem dudaklarımı nemlendirsin hem de biraz renk versin diye kullanmayı seviyorum.

All About Cupcake orta tonlu içinde sim bulunmayan bir pembe. Günlük rahatça kullanılabilecek bir renk.
In The Nude kabında kahverengi-bej gibi görünse de sürüldüğünde içinde pembeliğinde görüldüğü nude bir renk. Yoğun renk veren nude rujları tercih etmeyenler için güzel bir alternatif.
Fiyatları 5-6 lira civarındaydı diye hatırlıyorum.

 In The Nude

All About CupcakeSevgiler.

27 Temmuz 2013 Cumartesi

Mac Woodwinked

Merhaba,
Öyle bir far düşünün ki her tene yakışsın, tek başına ya da dumanlı göz makyajında kullanılabilsin, pigmentasyon konusunda başarılı olsun ve yumuşacık olup kolayca sürülebilsin. Saydığım marifetlere sahip far Mac'in Woodwinked farı. 

Mac bu farı ''warm antique gold'' olarak tanımlamış ve veluxe pearl serisinden. Bu arada veluxe pearl serisindeki diğer renkler de bir o kadar güzel ve serideki diğer renkler de pigmentasyon ve renk konusunda çok başarılı. Woodwinked koyu altın renginden kahverengine doğru sıcak tonlu bir renk.

Bir çok Mac fara sahip ve kullanan biri olarak ( almadıklarımı da mağazada dakikalarca incelemiş bir çılgın olarak ☺) kesinlikle tavsiye edebileceğim renklerden. 

Ruj konusunda pembenin ton fark etmeksizin her rengiyle yakışıyor. Özellikle sonbahar ve kış aylarında bordo ruj ile kullanıyorum ve çok güzel olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda eyeliner, siyah ya da kahverengi kalemle birlikte kullanılırsa nude tonlarda rujlarla da gayet hoş görünüyor.
Sevgiler.


24 Temmuz 2013 Çarşamba

Nars Pure Radiant Tinted Moisturizer

 Merhaba,

 Bu yazıda beklentilerimin altında kalan bir ürün var. Blogger alemi olarak en sevdiğimiz markalardan biri olan Nars'ın renkli nemlendiricisinden bahsedeceğim.

 Almadan önce okuduğum yorumlara dayanarak kapatıcılığı genel olarak diğer renkli nemlendiricilerden daha yüksek, cilde doğal bir görünüm veren aynı zamanda glowy bir ürün bekliyordum. İlk denediğimde ''Ben bunu mu aldım!'' dedim. Bir kaç farklı şekilde uygulamayı denedikten sonra beni biraz daha memnun eden bir ürün oldu.

 Cildim yağlanmaya müsait aynı zamanda ise bazen oldukça kuruyabiliyor. Kısacası uğraşması biraz zorlu. Beni en çok memnun eden uygulama yöntemi ise altına nemlendirici ya da baz uygulamadan fondöten süngeriyle uygulamak. Fırça ya parmaklarla uyguladığımda hem tam olarak cildimle bütünleşmiyor hem de çizgilenme yapıp iz bırakıyor.

 Bendeki ürünün rengi Finland. Rengiyle sorunum olmamasına rağmen bir iki saate oksitlenme yapıyor ve rengi biraz koyulaşıyor.

 Cildimdeki kırmızlıkları nötrlüyor fakat onun dışındaki sivilce izlerini vs. kapatmıyor. Ürünün limonumsu bir kokusu var ama rahatsız edecek kadar baskın bir koku değil.
Cildinde fazla sorun olmayan normal ve karma ciltlilerin memnun kalabileceği bir ürün olabilir. Kuru cilde sahip olanlar ise altına iyi bir nemlendirici uygulayarak kullanabileceklerini düşünüyorum.

 Bu arada Nars'ın Sheer Glow fondötenini de denedim ve o da cildime uymadı. Sanırım Nars'ın fondöten, renkli nemlendirici vs. ürünlerinin cildime uymadığını kabullenmeliyim. Şimdi evin bir köşesine ağlamaya gidiyorum.
Sevgiler.

22 Temmuz 2013 Pazartesi

Şu Sıralar Sevdiklerim

Merhaba,

 • Son zamanlarda Mac Rosy Outlook allık elimden düşmez oldu. Genelde allık almadan önce internetten iyice araştırıp zibilyon tane swatch baktıktan sonra alırım. Bu allığı öylesine Mac' de gezinirken gördüm ve deneyip rengine aşık olunca aldım.
 • Koyu pembe ojeleri fazla sevmemekle birlikte Essie Watermelon benim için bir istisna oldu.
 • Bilekliği Topshop'dan aldım ve bayıldım.
 • L'oreal'in en başarılı ürünlerinden Caresse rujlardan Cheeky Magenta ve Aphrodite Scarlet renkleri ise en çok sevdiklerim.


  Sevgiler.


19 Temmuz 2013 Cuma

Sephora 16 ve 18 Numara Rujlar

Merhaba,

 Hiç sıkılmayacağım makyaj malzemelerinden biri kesinlikle, mat rujlardır. Kullanmayı çok sevsem de bazıları ya dudakları çok kurutuyor ya da yapıları çok sert oluyor. Sephora'nın bu rujları ise yapıları nedeniyle kullanımı çok daha rahat.

 Bende 16 ve 18 numara olanları var. Bu serinin adından emin değilim çünkü sephora üstündeki jelatine yapıştırmış sadece seri adlarını ve tam hatırlayamadım. İnternetten baktığımda ise bulamadım. Long wearing ya da long hours gibi bir şeydi.

 16 numara mağaza ışığında turuncu görünüyordu (yanıltıcı mağaza ışıkları her zamanki gibi ☺). Gün ışığında ise turuncu-kırmızı olduğunu anladım. Beklediğim gibi çıkmamasına rağmen yine de çok sevdim rengini. 18 numara ise nar çiçeği tonunda ama benim dudaklarımda kırmızıya dönük nar çiçeği tonunda duruyor.

 Yapılarına bayıldım! İlk sürdüğünüz anda kremsi bir yapıları var. Bu da hem kolay sürülmesini sağlıyor hem de bulaşma ya da taşma gibi hataları düzeltmek için size zaman sağlıyor. Bir iki dakika içerisinde tamamen sabitleniyor. Fotoğraf çekerken ikinci ruju sürmek için ilk sürdüğümü çıkartmak için bayağı uğraştım. Krem, bioderma temizleme suyu ve ıslak mendilin oluşturduğu voltranla ancak tamamen çıkarabildim.☺

Sevgiler.

7 Temmuz 2013 Pazar

NYC Mosaic Face Powder ve West Side Wine

Merhaba,

 • Nyc ürünlerini kullanmaya başladığımdan beri çok sevdim. Ürünlerin geliştirmesi gereken yönleri var belki ama ödediğim fiyatlarla karşılaştırınca çok da sızlanma hakkım olduğunu düşünmüyorum.
 • Mosaic Face Powder'ı kontur amacıyla kullanıyorum. Rengini tenime kontur uygulamak için çok uygun. 
 • Turuncuya kaçmadan yanakları belirginleştirmek için gayet güzel gölge yapabiliyorum. Fazlaca tozutuyor ürünü alırken ama gölgeleme için uygun bir fırçayla tozutması biraz daha azaltılabilir. Bu arada bu pudranın adı Translucent Highlighter Glow diye geçiyor ama ürün ne transparan ne aydınlatıcı ne de glow görünümü var. İsim konusunda sıkıntıya düşünce makyaj malzemesi için olan bütün havalı terimleri yazalım diye düşündüler heralde :)
 • West Side Wine allık ise rengine bayıldığım allıklardan biri oldu ve Mosaic Face Powder'ı kontur amacıyla kullandığımda bu iki renk birbirine çok yakışıyor. Pembenin şarap rengine doğru çok zarif bir pembe tonu. Sephora 45 numaralı fırça ile uyguluyorum. Fondöten fırçası olduğu için  ürünün tozutmasını engelliyor ve yeteri kadar ürünü fırçaya alıp daha rahat bir şekilde allığın uygulanmasını sağlıyor.
 • Mosaic Face Powder'ı ise Sephora'nın 43 numaralı fırçası ile uyguluyorum.
 • Ürünlerde tozutma problemi olmasına rağmen, renklerinin güzelliği ve açık tenlere de uyumlu olması ve fiyatlarının uygunluğu da hesaba katılırsa memnun kaldığım ürünlerden oldu.


2 Temmuz 2013 Salı

Aydınlatıcılar / Mac Lustre Drops-Pink Rebel, Benefit Girl Meets Pearl, Benefit High Beam, The Balm Mary-Lou Manizer

Merhaba,
Aydınlatıcıları bazen severek kullanıyorum bazen ise ne gerek var şimdi deyip elimi bile sürmüyorum. Sevip sevmediğim kesinlikle dönem dönem değişiyor. Aydınlatıcıların yeni popüler olmaya başladığı zamanlarda yorumları okuyup aahhh kesinlikle almalıyım derken, aldıktan sonra aman ya bu muymuş deyip hayal kırıklığı yaşadığımı hatırlıyorum :)

Elimdeki aydınlatıcıların bir tanesi pudra yapıda diğerleri ise likit yapıda. İçlerinde en disko topuna döndürme ihtimalini taşıyan ise Balm'ın aydınlatıcısı ve yoğun pigmentli bir yapısı var. O yüzden az bir miktar kullanmak yetiyor.

Benefit'in aydınlatıcılarından elimde olanların ikisi de ufak boyda. High Beam aldığım bir kitin içinde vardı. Diğerini ise blogumun okuyucularından Gamze göndermişti bana. (Gamze bu yazıyı okuyorsan eğer tekrar teşekkür ederim. Öpücükler.)

Likit yapıda olanları parmaklarımla uyguluyorum. Hem daha pratik oluyor hem de daha iyi dağıtılıyor. Elmacık kemiklerine uygulamayı tercih ediyorum. İstenirse kaş altına, burun üstüne, üst dudakların üstüne vs. uygulanabiliyor. Kendime yakıştırmıyorum açıkçası diğer kullanım yerlerini. Elmacık kemiklerine uygulamak yeterli geliyor bana.

Bunların dışında Benefit Watt's Up'ı merak ediyorum. Mağaza'da denediğimde yapısı ve rengini beğenmiştim ama elimdekiler bitmeden almayı düşünmüyorum. Aydınlatıcı arayışında iseniz ona da göz atmanızı tavsiye ederim.Sevgiler.